To miała być tylko podwózka…

Idealny kryminał sensacyjny na jesienny wieczór

Jeśli lubisz powieści pełne zawiłości oraz powiązanych ze sobą, ale niewyjaśnionych do końca wątków, a nastrój niepokoju powoduje u Ciebie przyjemne dreszcze, książka “Obcy chłopiec” jest dla ciebie. Autorka, Alex Dahl, znana wśród czytelników ze świetnych kryminałów, thrillerów i powieści sensacyjnych, po raz kolejny udowadnia, że budowanie klimatu grozy, niebezpieczeństwa i niepewności to dla niej pestka. W swojej nowej powieści “Obcy chłopiec” autorka mistrzowsko ukazuje różne strony historii, tworząc labirynt faktów. Bardzo łatwo można się w nim zgubić…

Perfekcyjne życie perfekcyjnej kobiety

Wyobraź sobie, że masz wszystko, co jest pożądane przez wielu ludzi. Własny dom, rodzinę, męża, dzieci, świetną pracę. Mieszkasz w dobrej, bogatej dzielnicy i teoretycznie niczego ci nie brakuje. Wspiera cię kochający mąż, a dwie śliczne córki dają dużo radości, satysfakcji i miłości. Czy można mieć wszystko? I, czy tak w ogóle, możliwe jest bycie szczęśliwym, kiedy osiągnęło się w zasadzie wszystkie punkty dorosłego życia? Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób odpowiedzieć na te pytania, zapoznaj się z historią Cecilii. Cecilia Wilborg wpisuje się w grupę ludzi sukcesu. Bardzo ciężko pracowała, żeby osiągnąć aktualny status społeczny i ekonomiczny. Zależy jej, żeby utrzymać się w aktualnej sytuacji. Zależy jej bardzo. Żyje według przygotowanego planu, którego trzyma się bardzo mocno. Pilnuje, żeby nic nie zakłóciło porządku w jej życiu. Jest w stanie poświęcić naprawdę wiele, żeby zatrzymać wszystko to, co udało jej się dotychczas osiągnąć.

Niepożądane okoliczności

Spokój i równowagę Cecylii zakłóca zdarzenie na basenie. Kiedy odbiera jedną z córek z regularnych zajęć pływania, okazuje się, że po jednego chłopca nikt nie przyjechał. Rzadko się zdarza, żeby któreś z dzieci nie zostało odebrane z dodatkowych zajęć. To naprawdę wyjątkowa sytuacja. Dlatego też Cecilia decyduje się nagiąć grafik zajęć i pomóc rozwiązać sytuację. Już chwilę po rozmowie z obsługą basenu, Obcy chłopiec – sprawdź siedzi razem z nią i jej córką w samochodzie, i razem zmierzają w stronę domu chłopca. Niestety, pod wskazanym adresem nikogo nie ma, a dom sprawia wrażenie opuszczonego. Przed Cecylią stoi trudna decyzja. Czy zostawić chłopca na terenie posesji licząc na to, że prędzej czy później ktoś jednak pojawi się w domu? Czy może zaryzykować, całkowicie zmienić zaplanowane wcześniej popołudnie i zabrać obcego chłopca do swojego domu?

Dziwny gość w domu

Nagłe zmiany w planie dnia rozpraszają Cecilię i budzą w niej niepokój, jednak kobieta decyduje się otoczyć opieką chłopca i zabiera go do swojego domu. Obcy chłopiec przewraca życie Cecilii do góry nogami. Tobias, bo tak na imię chłopiec, wywołuje w kobiecie swoją obecnością niepożądane i wyparte dawno temu uczucia. Nikt z rodziny nawet nie podejrzewa, że ledwo dostrzegalna obecność chłopca w domu spowoduje wielką burzę. Sama Cecilia nie spodziewa się jak bardzo Tobias poruszy w niej zepchniętą w niepamięć przeszłość i zburzy starannie budowane przez nią przez lata idealne życie. Kolejne strony książki budzą zaskoczenie, czasem niedowierzanie i mnóstwo pytań. Czy życie jakie prowadzi kobieta naprawdę jest takie wspaniałe? Czy Cecilia ukrywa jakąś tajemnicę? A może obcy chłopiec wcale nie jest obcy?